top of page
Ieškoti

Krikšto etiketas

Atnaujinta: 2020-08-20

Krikštynos suteikia galimybę ne tik pristatyti bei supažindinti vaiką su artimiausiais draugais bei šeimos nariais, bet ir su tikėjimu. Krikštynos visgi yra religinė šventė, kurios dėka yra puoselėjamos tradicijos ir sveikinama nauja gyvybė, tad itin svarbu išlaikyti ir saugoti papročius bei nepamiršti religinio šventės aspekto.

Kvietimai svečiams

Į krikšto šventę yra kviečiami artimiausi šeimos nariai bei draugai. Kvietimai į krikštynas dažniausiai yra siunčiami paštu, arba įteikiami susitikus gyvai. Išskirtiniais atvejais, svečius pakviesti galima ir telefono skambučiu, visgi tai turėtų būti labiau išimtinis atvejis. Taip pat reiktų vengti kvietimų ir socialinės medijos platformų pagalba bei prisiminti, jog svečius apie šventę būtina informuoti iš anksto.

Krikštynų apranga

Krikšto šventės metu tiek tėvai, tiek svečiai turėtų rinktis šviesią rūbų spalvą. Krikštukai taip pat turėtų būti aprengti šviesiais puošniais rūbeliais – suknelės mergaitėms ir kostiumėliai berniukams. Šiuo metu populiaru vaiką rengti ne tik tik baltos spalvos rūbeliais, bet priderinti ir švelnius, pastelinius akcentus – tai gali būti suknelių kaspinėliai mergaitėms ar spalvingos sagutės berniukams.

Rekomenduojama rinktis drabužėlį, kuris yra pasiūtas iš natūralaus audinio – lino, medvilnės ar šilko bei yra perduodamas iš kartos į kartą. Jeigu krikštynų drabužėlio neturite, įsigykite jį tik aukštos kokybės, kurį vaikui jau suaugus, galėsite perduoti. Atitinkamai, rūbelis galės keliauti ir kitoms ateities kartoms. Itin svarbu nepamiršti ir krikštynų skraistės, kuri simbolizuoja naujo gyvenimo pradžią bei krikšto žvakės. Pagalvokite ir apie žvakės papuošimą, kuris saugo rankas nuo karšto vaško. Krikšto žvakė yra reikalinga priimant komuniją.

Svečiams rekomenduojama rinktis šviesios spalvos ar pastelinius rūbus. Svarbiausia apsirengti puošniai bei patogiai ir nepamiršti, kad krikštynos – sakramentinė šventė, taigi Jūsų apranga privalo gerbti bažnyčios tradicijas.

Dovanos

Krikšto dovanos tiek vaikui, tiek tėveliams pagal senąsias tradicijas yra būtinos. Dovanos turėtų būti simbolinės ir perteikti šventės ypatingumą. Dovanos yra teikiamos iškart po oficialios krikštynų ceremonijos dalies.

Po ceremonijos

Palikus bažnyčią tolimesnė šventės dalis bei jos organizavimas yra tėvelių rankose. Dažniausiai po oficialiosios krikštynų dalies visi dalyviai yra kviečiami į restoraną arba pikniką gamtoje. Svečius galima kviesti pietų ir į namus. Visgi vertėtų pabrėžti, kad krikštynos yra vaikučio šventė ir alkoholio vartojimas turėtų būti vengiamas.

Galiausiai, yra itin svarbu prisiminti, jog krikštynų dieną vaikas privalo būti dėmesio centre, visgi ši šventė simbolizuoja naujos gyvybės atėjimą į pasaulį. Nesvarbu kur šventė yra rengiama, ar kur važiuosite po oficialios ceremonijos dalies - svarbiausia, kad aplink būtų mylimiausi žmonės.
105 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

コメント


bottom of page