top of page
Ieškoti

Krikšto dovanos

Atnaujinta: 2020-08-20

Tiek tėvams, tiek krikštatėviams bei svečiams, pakviestiems į krikštynų šventę, kyla klausimas, ką šia ypatinga proga, vaikui reiktų dovanoti.

Pirmiausia, dovanoti dovaną reiktų po oficialios ceremonijos, bet ne per ją. Geriausia, jeigu tėvai vaiko dovanoms yra numatę atskirą laiką po ceremonijos– tokiu atveju, visi svečiai turės galimybę ne tik dovanoms, bet ir palinkėjimams.

Yra įvairiausių dovanų idėjų, tiesa, jos turėtų būti gerai apgalvotos ir simbolizuoti tam tikrą gražią idėją, ar palinkėjimą.

Dažniausiai, yra dovanojamas:

- Mažas kryželis

- Meno kūrinys su religine simbolika arba šventuoju;

- Sidabriniai indai bei papuošalai. Sidabras tradiciškai simbolizuoja gerovę, klestėjimą, dėl to yra ir siejamas su Krikštynų švente. Vaikui galima dovanoti sidabrinį šaukštą, puodelį, nuotraukų rėmelį ar pakabutį ant kaklo.


Taip pat galima rinktis ir su religine simbolika nesusijusias dovanas, tokias kaip:

- Inicialais graviruotas nuotraukų albumas;

- Medinė maža dėžutė;

- Aukštos kokybės antklodė arba pledas.

- Lininis maišelis ar seilinukas.


Šiuo metu vis populiariau į šventę atnešti ne tik dovaną, bet ir aukštos kokybės desertą ar kitą saldumyną svečiams pasivaišinti. Negana to, tėveliai pamažu kviečia svečius atsisakyti įprastų krikštynų dovanų – vietoj to, svečių prašoma paaukoti kilniam tikslui. Vėliau ši parama yra skiriama pasirinktai ne pelno siekiančiai organizacijai, bažnyčiai, ar kitai pasirinktai įstaigai.

Tiesa, svečiai visuomet turėtų bent šiek tiek suderinti dovanas su tėveliais, kita vertus, tėveliai svečius taip pat turėtų informuoti, ar į šventę galima atsinešti desertą, o gal bus kviečiama prisidėti prie kilnaus bendro tikslo.74 peržiūros1 komentaras

Naujausi įrašai

Rodyti viską

1 bình luận


dawy odey
dawy odey
17 thg 8, 2020

Dėkoju už krikšto dovanos idėją :)

Thích
bottom of page